آسان کانکس
آسان کانکس - سازنده انواع کانکس و ویلای پیش ساخته

09129531015

09129511015

تهران، بزرگراه آیت‌ الله سعیدی، شرق به غرب، جنب پارکینگ ثامن

کانکس ایستگاه دوچرخه

کانکس ایستگاه دوچرخه

کانکس ایستگاه دوچرخه 

کانکس ایستگاه دوچرخه یکی از تولیدات آسان کانکس است. در روزهای نخست آلودگی هوا به صورت انحصاری برای شهرداری ‌ها برای کمتر شدن آلودگی هوا در کنار ناوگان ‌های حمل ‌و نقل یا در پارک ها یا حتی در خیابان‌ های پرتردد شهر ساخته و استفاده می‌شد. اما امروزه استفاده از آن ‌ها مختص به شهرداری نیست بلکه خیلی از شهرک ‌های توریستی و تفریحی، پادگان‌های نظامی، مجتمع‌ های بزرگ خصوصی، مورد استفاده قرار میگیرد.

ایستگاه دوچرخه معمولا با نمای کامپوزیت در کناره‌ های شهر یا پارک‌ ها قرار میگیرد. و هدف از ساختن این کانکس بیشتر استفاده نکردن از وسایل نقلیه دود زا و استفاده از دوچرخه و کمتر شدن آلودگی هوا و کمک به بهبود وضعیت آن است. این کانکس طوری ساخته شده‌ است که تعداد زیادی دوچرخه را در خود جای میدهد.

ابعاد کانکس ایستگاه دوچرخه

ابعاد کانکس ایستگاه دوچرخه با توجه به سفارش خریداران متغیر است. اما ابعادی که به صورت ماکسیم در ساخت از آن ها استفاده میشود به شرح زیر است.

  • 5× 2/4
  • 6× 2/4
  • 8× 2/4
  • 12× 2/4

مشخصات فنی

اسکلت این کانکس متشکل از تیرآهن‌ های نمره 16 و پروفیل‌های سنگین ‌وزن با ضخامت 2 میلیمتری است. و پس از زدن ضدزنگ به نمای آن می پردازیم.

مراحل ساخت

در ساخت کانکس ایستگاه دوچرخه به دلیل این ‌که با عموم مردم در ارتباط است، و در معرض دید آنها است. نمای بیشتر آنها را کامپوزیت اجرا میکنند. و در مقابل ورودی آن برای بهتر دیده شدن دوچرخه‌ها به جای درب، از شیشه ‌هایی با ضخامت بالا یا به اصطلاح سکوریتی نشکن استفاده میشود. و بعد کرکره برقی آن را نصب میکنند. تا در ساعاتی که  از آن‌ استفاده نمیشود. از سرقت و دستبرد در امان بماند. و برای شکیل نمودن آن از لامپ‌های هالوژن در داخل سقف و در تاج بیرونی استفاده میشود. تا زیبایی کار را دو چندان کند.

قیمت کانکس دوچرخه

قیمت ایستگاه دوچرخه مانند تمامی کانکس ‌های پیش‌ ساخته بستگی به متریال و ابعاد و نوع کاربری و مصالح دارد. ناگفته نماند ثابت یا متحرک بودن در قیمت آن بی‌ تاثیر نیست.