آسان کانکس
آسان کانکس - سازنده انواع کانکس و ویلای پیش ساخته

09129531015

09129511015

تهران، بزرگراه آیت‌ الله سعیدی، شرق به غرب، جنب پارکینگ ثامن

مزایای کانکس ویلایی ال اس اف

مزایای کانکس ویلایی ال اس اف

مزایای کانکس ویلایی ال اس اف

مزایای کانکس ویلایی ال اس اف ساخت ویلا از جمله مواردی است که باید با دقت و توجه خاصی انجام شود. طراحی ویلای مدرن ال اس اف امروزه به دلیل مزایا و قابلیت هایی که دارد به طور چشمگیری در بین افراد رواج پیدا کرده است. در واقع جهت ساخت کانکس ویلایی مدرن و با کیفیت باید به فاکتورهای مختلفی همچون ریتم و تکرار موجود در بنا، نورپردازی، اضافه و حذف سطح ها و خطوط مختلف، تناسبات به کاررفته، هندسه، عناصر تک و مجرد با دقت خاصی توجه نمود. به جرات می توان گفت با هماهنگی بین دانش و تجربه به راحتی می توانید فضای معماری را خلق نمایید. بهتر است بدانید سیستم ال اس اف دارای مزایای زیادی بوده که به صورت مختصر با هر کدام از این مزایا و قابلیت ها آشنا خواهیم شد. با آسان کانکس همراه باشید.

آشنایی با ساخت ویلای LSF

بهتر است بدانید که سیستم سازه ال اس اف یکی از ایده آل ترین و رایج ترین سیستم های ساختمانی به شمار می آید که به طور گسترده ای در جهان مورد استفاده افراد و معماران قرار می گیرد. بد نیست بدانید که این نوع سیستم مدرن از سال ۱۹۵۰ در کشورهایی همچون کانادا اجرا شد، اما استفاده گسترده از این سیستم به طور جدی از سال ۱۹۹۰ مورد توجه معماران و کارشناسان قرار گرفت.

در کشورمان ایران برای اولین بار کارخانه های تولید این نوع سیستم در سال ۱۳۸۵ فعالیت خود را در این زمینه شروع کردند. ماده اصلی تشکیل دهنده سیستم LSF مقاطع فولادی جدار نازکی به نام ال جی اس می باشد. این مقاطع بسیار سبک و قابل حمل است. لازم به ذکر است که این نوع مقاطع در واقع مقاطع فلزی سرد نورد شده بوده که به وسیله ورق های فولادی گالوانیزه نازک با دقت فرم دهی می شوند.

آشنایی با مزایا و قابلیت های استفاده از سیستم LSF جهت ساخت ویلا

در واقع استفاده از سیستم  ال اس اف دارای مزایا و قابلیت های بسیار زیادی در ساخت ویلا می باشد. از جمله مزایای استفاده از سیستم LSF سهولت در مونتاژ و تفکیک اجزا آن است. همچنین این سیستم با سرعت بسیار بالایی قابل اجرا بوده که این ویژگی به نوعی باعث صرفه  جویی در زمان و انرژی می شود. از دیگر قابلیت های استفاده از  این نوع سیستم جهت ساخت ویلا امکان افزودن طبقات به ساختمان موجود می باشد. در واقع این نوع سیستم به دلیل اینکه از وزن بسیار پایینی برخوردار است می توان با در نظر گرفتن یکسری تمهیدات طبقات بیشتری را بر روی ویلا ساخت.

همچنین به دلیل اینکه در سیستم LSF ازمقاطع ساخته شده با ورق های با ضخامت کم استفاده شده مصرف فولاد به طور چشمگیری کاهش می یابد. از طرفی در این نوع سیستم چون بارهای مرده ساختمان کم شده وزن سازه معمولا ۳۰ تا ۴۰ درصد کاهش پیدا می کند.

این نوع سازه ها به دلیل اینکه از قبل در کارخانه آماده شده اند از اینرو عملیات نصب آن ها جهت ساخت ویلا با سرعت بالایی صورت می پذیرد.جالب است بدانید که اتصالات اعضا در سیستم  ال اس اف به شکل پرچ و پیچ می باشد که به سادگی قابل تفکیک و مونتاژ می باشد.

از دیگر ویژگی های این نوع سیستم می توان به سازگاری آن با محیط اشاره نمود. در سیستم ال اس اف اسکلت فولادی به خوبی بازیافت شده و می توان از فولاد بازیافت شده جهت ساخت آن استفاده نمود.

انعطاف پذیری در طراحی از دیگر قابلیت های این نوع سیستم به شمار می آید.

به جرات می توان گفت با انتخاب این نوع سیستم جهت ساخت ویلا هیچ گونه محدودیتی در طرح معماری نخواهید داشت. همچنین از این سیستم به خوبی می توانید در کنار دیگر سیستم ها جهت ساخت استفاده نمایید. مقاومت بسیار بالا در برابر زلزله و مقاومت بالا در برابر زنگ زدگی و خوردگی از دیگر مزیت های این نوع سیستم ها به شمار می آید.
این نوع سیستم مدرن  را در هر شرایط آب و هوایی و در هر فصلی بدون هیچگونه محدودیتی می توانید جهت ساخت ویلا به کار گیرد. یکنواختی محصول و کیفیت بالا و برخورداری از استانداردهای جهانی مصرف انرژی از دیگر ویژگی ها و قابلیت های سیستم  مدرن ال اس اف در ساخت ویلا محسوب می شود. همچنین خاصیت ضد آتش و عملکرد صوتی خوب و برخورداری از استانداردها از دیگر مزیت ها و قابلیت های استفاده از سیستم LSF جهت ساخت ویلا است.

همچنین شما به راحتی می توانید دیوارهای داخلی ویلا را رنگ و یا کاغذ دیواری کنید. از طرفی می توانید از پوشش های مختلف جهت تزیین نمای بیرونی ویلا استفاده کنید.

بنابراین  سیستم  مدرن ال اس اف وزن بسیار کمی داشته و بسیار سبک می باشد و می توان برای ساخت طبقات متعددی از آن استفاده نمود. با شناخت این مزایا و قابلیت ها می توان به این نکته پی برد که استفاده از این نوع سیستم سازه بهترین گزینه جهت ساخت ویلا در مناطق مختلف با هر گونه شرایط آب و هوایی به شمار می آید.