آسان کانکس
آسان کانکس - سازنده انواع کانکس و ویلای پیش ساخته

09129531015

09129511015

تهران، بزرگراه آیت‌ الله سعیدی، شرق به غرب، جنب پارکینگ ثامن

سیستم گرمایشی کانکس

سیستم گرمایشی کانکس

سیستم گرمایشی کانکس

چگونه کانکس را گرم کنیم؟ آسان کانکس راه حل های گرم کردن کانکس و روش های انجام آن و سیستم گرمایشی کانکس چیست؟ سوالی است که بارها توسط مشتریان گرامی پرسیده می شود. سوالاتی مانند اینکه در فصل های سرد چگونه کانکس را گرم کنیم؟ و یا چه روش های برای تاسیسات گرمایشی کانکس وجود دارد؟ همچنین آیا هدر رفتن پول و انرژی در کانکس نسبت به سازه های ساختمانی بیشتر است یا خیر؟ ما در این مقاله تمام اطلاعات را گرده هم آورده ایم. تا به تمامی سوالاتی که در ذهن شما ایجاد شده پاسخ دهیم.

گرم کردن داخل کانکس

اگر بخواهیم به صورت مختصر و مفید در این باره توضیح دهیم. باید گفت که تمامی تلاش ها که برای گرم کردن هوای خانه یا آپارتمان ماننده استفاده از بخاری گازی و برقی یا پکیج های شوفاژ دیواری و یا حتی سیستم گرمایشی کانکس در کف قابل اجراست. و در این رابطه هیچ بن بستی وجود ندارد.

بنا به شرایط مشتری با توجه به امکانات موجود در دسترس، می تواند یکی از کارها را برای سیستم گرمایشی کانکس انتخاب کند. چرا که در برخی از  زمین های به خصوص از نوع باغ در مناطق دور دست امکان اتصال به شبکه گاز شهری وجود ندارد. و در چنین مواقعی استفاده از بخاری برقی و یا استفاده از کپسول گاز مایع برای بخاری و دیگر امکانات گرمایشی کانکس مانند آبگرمکن و گاز آشپزخانه می توان استفاده کرد.

در جاهایی که به شبکه گاز دسترسی وجود دارد که دیگر کار بسیار آسان تر است. و از تمامی وسایل گرمایشی مانند مثالی که پیش تر نام برده شد می توان استفاده کرد. و اگر کف سرامیک باشد حتی می توان از سیستم گرمایشی کف کانکس نیز بهره برد.

نمونه های دیگری که برای سیستم گرمایشی کانکس اداری در مناطق خوش آب و هوا وجود دارد.  استفاده از کولرهای گازی با توان گرما دهی می باشد. که توان مورد نیاز آنها برق بوده و در نبود گاز می توان مورد استفاده قرار داد.

اما در مناطق خیلی سرد ممکن است این روش پاسخگو نباشد. چرا که گرمایش تولیدی آنها نسبت به بخاری گازی خیلی کمتر است. و شاید با افزایش تعداد آنها بتوان گرمای نسبی محیط را در مناطق خیلی سرد نیز تامین کرد.

سیستم گرمایشی کانکس آب در کانکس

برای تامین آب گرم مورد نیاز در ویلای پیش ساخته که بیشتر در کانکس سرویس بهداشتی، کانکس حمام و کانکس آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرد. مانند گرم کردن فضای داخل از سه روش آبگرمکن خورشیدی که بر روی پشت بام نصب می گردد. آبگرمکن برقی مخزن دار و در نهایت بهترین و رایج ترین آنها استفاده از آبگرمکن های دیواری یا پکیج که با انرژی گاز طبیعی کار می کنند است. که بسته به در دسترس بودن آنها می توان یکی از این سه روش را برگزید.

اتلاف انرژی در کانکس

برای پاسخ به این سوال باید اینگونه گفت که خیر نه تنها اتلاف انرژی در این کانکس بالا نیست. بلکه از ساختمان های بنایی و سنتی بسیار کمتر است. چرا که در دیواره ها و سقف این نوع کانکس از عایق های حرارتی استفاده می کنیم. به خصوص در نوع ساندویچ پانل که عایق از نوع پلی اورتان بصورت تزریق می باشد. و کانکس کاملا مشابه یخچال عمل کرده و جلوی کوچکترین اتلاف انرژی را می گیرد.

بسیاری از خریداران که درباره سیستم گرمایشی کانکس و اینکه در آنها دما بالا بوده و یا خیلی سرد است. هرگز در داخل یک ساختمان بدون هیچ سیستم گرمایشی یا خنک کننده در فصل تابستان قرار نگرفته اند. تا بفهمند در یک ساختمان ساخته شده با روش بنایی نیز اگر در زمستان بخاری خاموش باشد. کاملا سرد و غیر قابل تحمل است.

نکته قابل توجه دیگر سیستم گرمایشی کانکس نیز این است که رفتار یک کانکس که به مانند ویلا ساخته شده است. به این معنی که چهار ضلع آن باز بوده و همسایه ای بصورت دیوار به دیوار ندارد. و همچنین سقف آن نیز مستقیم تحت تابش نور خورشید قرار دارد. را نمی توان با یک واحد آپارتمانی از نظر اتلاف انرژی مقایسه کرد. که از سه طرف همسایه دیوار به دیوار دارد. و از یک سو هم به فیلتری نظیر راه پله راه دارد.

و همچنین بالا و پایین آن نیز واحد های دیگری قرار دارند. چرا که در این حالت بنا از همه طرف بخاطر وجود همجواری ها ایزوله شده است. اما در مورد سازه ویلایی حال چه از نوع کانکس ویلایی یا خانه ساخته شده با مصالح بنایی این مورد متفاوت است. و قطعا باعث اختلاف در عملکرد بنا در زمینه حفظ دمای داخلی می شود.